Tradičná Architektúra

v Európe

Tento projekt som si vybral, pretože ma zaujali rozdiely v architektúre rôznych štátov v Európe.

la arquitectura española

Španielská architektúra by sa dala jednoducho poňať tak že je rovnaká,ako vo väčšine tropických štátoch.ALE keďže španieli musia byť TROCHU extra, luxus musí byť súčasťou každého takéhoto domu.

ελληνική αρχιτεκτονική

Keď sa povie Grécka Architektúra, určite vás napadne starý grécky antický chrám.No keďže som tento projekt poňal tak, že sa zameriavam na architektúru samotných domov tak to bude trošku inak. Na obrázku môžete vidieť kúsok z mesta Santorini v ktorom sú tradičné malé biele a vzorovo podobné domy.

arquitetura português

Síce sa zaoberám hlavne architektúrou obydlí, ale k Portugalsku vám toho veľa nepoviem. Je to taký mix Grécka a Španielska. Malý a skromný, ale tropický štýl. Celkom nuda takže na tomto obrázku môžete vidieť unikátny kamenný dom. Stal sa taký populárny že majiteľ domu musel kúpiť bezpečnostné dvere a nepriestrelné sklá.

architettura italiana

Moja srdcovka. Čo môže byť krajšie ako ulička s prádlom na šnúrach alebo zaliate ulice v Benátkach? Asi iba úzke uličky v Ríme. Ako si môžete všimnúť všade v taliansku je iný štýl. Preto tie Benátky.

France l'architecture

Malé kamenné domčeky obklopené zeleňou, rozsiahle pozemky a malebné dedinky. To je štýl Francúzska.

Architektura w Polsce

V Poľsku sa to už trochu viac podobá na Slovensko ale stále to nieje to isté. Určite ste si mohli všimnúť rozdiel v streche. Tak tiež nechcú byť tí priemerný. Normálne veľký dom tam asi nenájdete.Alebo veľký alebo malý inak to nejde.

Architectuur in Nederland

Holandsko je známe svojimi úzkymi domami ktoré sú natlačené ku sebe. Taktiež využívajú veľa farieb a druhov striech na spestrenie svojich obydlí.

Arkitektur i Sverige

V Švédsku sú tradičné domy z dreva,na samote jednoduchých rovnakých tvarov a farieb. Najčastejšie som našiel červenú,žltú a bielu.

Slovensko

A to najlepšie na koniec! Malebné usadlosti našich slovenských obyvateľov.

Ďakujem za pozornosť a dúfam že sa vám moja krátka prezentácia páčila.

Comment Stream