HUDBA MIMO BRITÁNIE

Hoci z Britských ostrovov pochádza mnoho skvelých kapiel a spevákov známych po celom svete, nemali by sme však zatracovať ani hudbu, ktorá pochádza z iných kútov Európy.

Česko

Arakain je česká heavy-metalová skupina, založená v roku 1982, ktorej zakladateľmi boli spevák Aleš Brichta, gitarista Jiří Urban a bubeník Miroslav Nedvěd. Už od vzniku pevne zastávala líniu razantnej heavy-metalovej hudby, s prevažne vlastnou tvorbou, ktorá oslovila veľký počet fanúšikov. Stala sa vyhľadávanou koncertnou skupinou, ktorá hrávala aj prevzaté piesne zahraničných metalových legiend. V roku 2002 Brichta kapelu opustil. V súčasnej zostave Arakainu ostal z pôvodných členov len Jiří Urban.

Taliansko

Dope Stars Inc. je rocková skupina, ktorá vznikla v Ríme, v Taliansku na konci roka 2002. Zloženie kapely: Victor Love, Darin Yevonde, Grace Khold a Brian Wolfram. Majú štyri albumy a tri EPs. V súčasnej dobe sú ich albumy distribuované v Európe, Severnej Amerike, Ázii a v ďalších krajinách.

Fínsko

Bomfunk MC’s je fínska breakbeatová-electro-hopová skupina, ktorá vznikla v roku 1998. Skupina je najviac známa vďaka ich hitu Freestyler, ktorý bol najpredávanejším singlom v Európe v roku 2000. Ich debutový album In Streo bol vo Fínsku platinovo certifikovaný za predaj 90 000 kópií.

Členovia:Raymond Ebanks,Ari Toikka (bicie), Ville Mäkinen (basová gitara/klávesy), Riku Pentti (DJ, klávesy), Okke Komulainen (klávesy).

Španielsko

Baccara je španielská ženská populárna hudobná skupina zložená z dvoch členiek, Mayte Mateos a Maríe Mendolia. Bola veľmi úspešná hlavne v 70tych a 80tych rokoch 20. storočia. Ich hudba je zmesou štýlov disko a pop, spievajú anglicky s typickým španielskym prízvukom. Preslávili sa najmä skladbami „Yes Sir, I Can Boogie“ a „Sorry, I'm A Lady“.

Zdroje

Comment Stream