Den s vesmírem:
Technika ve vesímru

Fakta, které jsme ve skupině prezentovali

Naše téma bylo: Technika ve vesmíru. Prezentovali jsme tak, že smě měli napsaný informace na papíře. Ze začátku jsme povídali o vzniku techniky ve vesmíru. Poté jsme popisovali různé přístroje ve vesmíru např. sondy, družice, rakety, raketoplány, kosmodromy a orbitální stanice. Ke konci jsme se pak ptali jestli si pamatují, co jaký přístroje dělají. Po prezentaci si mohli zahrát naše pexeso.

Co mě překvapilo během prezentování

Nejvíc mě asi překvapilo to, že když jsme šesťákům vysvětlovali jak hrát pexeso tak potom stejnak otáčeli třeba tři papírky najedou, i když jsme jim to před tím tolikrát zdůrazňovali. Pak mě ještě překvapil jejich vulgární slovník. Taky se nepochopil, proč když jsme jim řekli ať si tipnou jakékoliv číslo tak jenom mlčeli a to o nic nešlo. Byla tam jedna skupina holek, co celou dobu mlčeli, nic nám skoro neřekli a taky si nic nepamatovali, když sem jsme se jich na konci ptali co je to např. družice a ještě nám dali za to dvojku. Takže sem byl celkem na ně naštvaný. A taky tam byla jedna holka co nám asi v třetí minutě z jedenácti řekla, že to máme pěkný a taky, že už to chce mít za sebou a dala nám jedničku.

Co, kromě fakt výše jsem se ještě naučil.

Naučil sem se třeba, že v česku se vyráběli přístroje do vesmíru. A taky jsem zjistil jaký je rozdíl mezi raketou a raketoplánem.

Comment Stream