Den s vesmírem

Uran

Fakta, které jsme ve skupině prezentovali?

- Naše téma bylo Uran. Prezentovali jsme pomocí prezentace. První stránka byla o tom, například po kom je Uran pojmenován. Některá skupina věděla že hodně planet je pojmenována po nějakém bohu. Dále jsme měli v prezentaci stránku o sluneční soustavě, také jsme se věnovali atmosféře. Většinou když jsme se jich zeptali co je to sluneční soustava tak moc toho nevěděli, takže jsme jim to vysvětlily. V prezentaci jsme jim ukázali obrázek boha, podle kterého je planeta pojmenována.

Co mě překvapilo během prezentování?

- Překvapilo mě že při prezentaci nevyrušovali. Pozorně poslouchali a vždy se jim po prezentaci podařilo vyplnit křížovku, která byla velmi jednoduchá, ale párkrát se tam spletli. Dokonce nám našli i chybu v prezentaci, konkrétně se to týkalo hmotnosti planet. My jsme jim říkali, že dvě nejhmotnější planety jsou Saturn a Neptun ale pravda byla že jsou to planety Saturn a Jupiter.

Co kromě faktů výše, jsem se ještě naučil?

- Naučil jsem se, nebo spíše dozvěděl, že na Uranu prší diamanty. Ale většinou jsem ty ostatní informace už znal nebo jsem už o nich slyšel. Také jsem zjistil že dvě nejhmotnější planety jsou Saturn a Jupiter a ne Saturn a Neptun.

Comment Stream