HUDBA MIMO BRITÁNIE

ISLAND, NÓRSKO, ŠVÉDSKO

ISLAND

Of Monsters and Men ( Monštrá a Muži ) je Islandská popová skupina, ktorá spieva po anglicky. Členovia skupiny Nanna Bryndís Hilmarsdóttir, Ragnar Þórhallsson, Brynjar Leifson, Kristján Páll Kristjánsson, Arnar Rósenkranz Hilmarsson. Ich najpopulárnejšia pieseň je LITTLE TALKS ( Málo hovorí ), ktorú použil Orange Slovensko ako pieseň na svoju reklamu. Zaujímavosť je to, že skupina sa volá Monštrá a Muži, pričom jeden člen ich skupiny je žena.

https://www.youtube.com/watch?v=ghb6eDopW8I

NÓRSKO

Leaves' Eyes ( Oči listov ) je Nórska hudobná skupina, ktorá hrá gotický metal, ktorá spieva po anglicky a v niekedy aj po nórsky. Členovia skupiny sú Liv Kristine Espenaes Krull, Alexander Krull, Torsten Bauer, Mathias Röderer, Chris Lukhaup, Moritz Neuner. Ich najpopulárnejšia pieseň je MY DESTINY ( Môj Osud ). Zaujímavosť je, že členov skupiny je 6, no na fotkách skupiny ich je len 5. Nórsko má väčšinou skupiny Metal alebo Heavy Metal.

https://www.youtube.com/watch?v=b15yaPYNDRU

ŠVÉDSKO

Švédsko má veľa hudobných skupín, ktoré sa delia na Metal, Heavy Metal a POP. Najznámejšie kapely  sú  BATHORY, KENT, THE CARDIGANS...

The Cardigans ( Pletené Vesty ) je Švédska popová skupina, ktorej žáner sa neustále mení. Skupina spieva po anglicky. Členovia skupiny sú Nina Persson, Peter Svensson, Magnus Sveningsson, Lars-Olof Johannson, Bengt Lagerberg. Ich najpopulárnejšia pieseň je MY FAVORITE GAME ( Moja Obľúbená Hra ). Zaujímavosť je, že vzužívajú hudobné žánre prechádzajú cez India Rock, pop 60. rokov až po súčastný Rock.

https://www.youtube.com/watch?v=Qq-I4orlEhE

ZDROJE

Môj názor

Tému Hudba Mimo Británie som si zvolil preto, lebo mám rád hudbu a interpreti, ktorý napísali a naspievali piesne vedeli vyjadriť svoj vlastný názor alebo pocity aké majú. Skupiny v Európe sú rôzne a každá jedna skupina je niečim výnimočná. Niektoré  sa zaoberajú popovou hudbou, iné metalom... Každá skupina mala nejaké začiatky a preto každá ich piseň nemusí byť práve tou TOP. Niektorými piesňami si získali pozornosť a umožnilo im to sa dostať na tú najvyššiu priečku.

Comment Stream

2 years ago
0

If is this reading some people who are speaking in English, sorry. It's for Geography project. Next time it will be in English. 😉