Troll´s time

,, Kamera, klapka, jedem!"
V místností se ozývala píseň znělky. Hned po skončení melodického zvuku začali diváci v sále  nadšeně tleskat, výskat a skandovat. Na pódiu se objevil počítačový vir s modrými vlasy.
,, Ahóóóóój! Vítá vás  Servác Princkrím! Vítejte u dalšího dílu virálních novin Troll´s time. Jako vždy začneme telefonáty od diváků." sedl si ke kulatému modře zářícímu  stolu, na kterém se objevovala různá čísla. Po pěti sekundách ,,nábytek" začal mírně vibrovat a zvonit.
,,A máme tu prvního volajícího."pokýval moderátor spokojeně. Prsty hbitě jezdil po klávesnici, která byla prakticky všude. 4 cm nad stolem se promítla obrazovka s otazníkem.
,, Dobrý den." Servác se pohodlně usadil s noha na stole a rukama si poděpřel hlavu,, U telefonu moderátor pořadu Troll´s time Servác Princkrím. Co máte na srdci?"
,, No to si pište, že mám něco na srdci a né jen tam!" ozval se nasupěný hlas,, Od té doby co jste převzal tenhle pořad jde to od desíti k pěti. Vysíláte úplně nesmyslné reportáže a ta vaše kravata vypadá jako prošlá slanina! A-"
,, Ano, také mě moc těšilo nashledanou!" vykřikl vir a rychle hovor položil.
,, Uf!"oddychl si únavou. Mezi tím opět do Studia 79372 někdo volal.
,, Doufám, že bude mít suběktivní názor" doufal. Hovor přijal.
,, Do-"
,, A to vaše sako vám šila praprasložka? Víte že vaše sledovanost klesla o 98%? Kolik tuku má jeden tučňák patagonský kalorií? Když jedu na myši rychlostí 61°C za čtvr sekundy jak se dostanu z bodu A do bodu G?"
Kdyby měl drahý Servác oči vykulil by je tak, že by určitě byly větší než Jupiter.
,, Myslím že telefonáty na dobro zrušíme" řekl klidně, ale byl v tom znát náznak agrese.
Prohrábnul si vlasy:,, Nááádech! Výýýýdech! Jak tě to učili v kroužku sebeovládání... Náááádech! Výýýdech!" mumlal si a z hluboka oddychoval.
Když se po pár minutách (asi 45 min) KONEČNĚ sebral. Otočil se opět na kameru.
,, A nyní se-... Bonifáci! Zabýrej tou kamerou mě a né ty dva elektrogeny!" napomenul kameramana.
,, Když to je tak romantické! Juan se mu právě snaží říct, že rozfofrovala všechnu jeho paměť a čeká aplikaci s jiným elektrogenem - Wolfkangem" rozplýval se Bonifác.
,,To není romantický, ale katastrofální! Naval to sem!" zavrčel.

Po 30 minutách...

,, Dobrá... Toho inteligenta jsem konečně chytil a kameru mu sebral, takže můžeme pokračovat. A nyní se podíváme na zprávy. První reportáž je o mladé paměťové kartě, která-"
Do studia vlítnul miniaturní vireček.
,, Poplach! Pochlach! Šéf chce tuhle složku okamžitě doručil Studia 79373! Nevíte kde to je pane Serváci?" vykřikoval titěrným hláskem.
,, Jsme ve Studiu 79372! Takže kde může být Studio 79373?" křičel vytočený Servác,, Už toho mám po krk! Dávám padáka!"

Vyletěl ze dveří a od té doby ho nikdo neviděl. Z Troll´s time se stala telenovela o Juan a Pérdefovi. Sledovanost stoupla o 76%.