Národné parky
Južnej Ameriky

 • Oblasť národného parku bola osídlená pred 10 000 rokmi zberačmi a lovcami kultúry Eldoradense. Národný park bol založený v roku 1934 a nachádza sa v ňom jedna z najväčších prírodných krás Argentíny  - vodopády Iguaçu, ktoré sú obklopené subtropickou džungľou. Na druhej strane rieky Iguaçu leží jeho náprotivok (Národný park Iguaçu). Oba národné parky boli vyhlásené za Svetové dedičstvo UNESCO v rokoch 1984 a 1986.
 • Vicente Pérez Rosales National Park
  sa nachádza v Los Lagos, provincii Llanquihue v Čile . Nachádza sa v blízkosti lokality Ensenada. Tento národný park sa rozkladá na ploche 2530 km 2  a je takmer úplne v pohorí Andes.
 • Priemerné ročné zrážky v oblasti Petrohué v nadmorskej výške 700 m je okolo 4000 mm. Zrážky na povrchu jazera sú okolo 3000 až 4000 mm, zatiaľ čo na západnom svahu hôr môže dosiahnuť 5000 mm ročne. Nad 1000 m nadmorskej výšky, sneh trvá po väčšinu roka. Počas teplých letných mesiacov, priemerná maximálna denná teplota môže byť okolo 25 ° C .
 • Vegetácia parku zodpovedá Valdivian miernych dažďových pralesov v jeho horskom variante. Zloženie lesa sa mení s nadmorskou výškou. Všeobecne platí, že najbežnejší a viditeľný strom je coihue.
 • Sú tam exotické rastliny. Žije tam asi 30 druhov cicavcov . Tieto druhy sú plaché a ťažko sa dajú sledovať.  Miestny poddruh je relatívne malý, zvyčajne nie viac ako 30 alebo 40 kg. Žijú tam rozmanité skupiny hlodavcov.  
 • Správa tohto a iných národných parkov v Čile je zverená Corporacion Nacional Forestal, CONAF.
 • Národný park Chiloé je národný park v Čile , ktorý sa nachádza na západnom pobreží ostrova Chiloé. To zahŕňa rozlohu 430,57 km 2 rozdelená do dvoch hlavných odvetví: najmenší, tzv Chepy, sa nachádza v obci Ancud , zatiaľ čo zvyšok, tzv Anaya, je v obciach Dalcahue , Castro a Chonchi.
 • Podnebie je vlhké a mierne, s priemernými ročnými teplotami 11 ° C. Hojné zrážky sa rovnomerne vyskytujú  v priebehu celého roka, v závislosti od nadmorskej výšky.
 • Vyskytujú sa tam aj veľryby ako Humpbacks , Finbacks , Seis.  Veľryby možno pozorovať v blízkosti pobrežia v južnej časti ostrova, napríklad v blízkosti Caleta Zorra.

 • Národný park Torres del Paine je čilský národný park, ktorý bol v roku 1978 vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa v najjužnejšom čilskom regióne XII Región de Magallanes y de la Antártica Chilena. Z hlavného mesta Santiago de Chile je vzdialený asi 2500 km vzdušnou čiarou. Park je otvorený celoročne, každý rok ho navštívi skoro 100 000 turistov. S rozlohou 242 242 hektárov je to jeden z najväčších národných parkov Čile a aj údajne jeden z najkrajších. Na veľa desiatkach kilometrov ciest v nadmorských výškach od 50 do 3 000 metrov možno vidieť pštrosy nandu, lamy huanako či majestátne kondory.
 • Národný park Sajama je národný park, ktorý sa  nachádza v oddelení Oruro , Bolívia .
 • V parku sa nachádza v centrálnej andskej suchej Puna ekoregióne.  Obsahuje zasnežený kužeľ sopky Sajama , najvyššia hora v Bolívii. Súčasťou parku je aj Payachata vulkanickej skupiny . Dňa 1. júla 2003, bol pridaný do zoznamusvetového kultúrneho dedičstva Predbežný zoznam kvôli jeho univerzálny kultúrneho a prírodného významu. [2]
 • Rezerva je spoločne spravované úradníkmi parku služieb a domorodých ľudí, Aymara. To sa ukázalo ako príklad trvalo udržateľného využívania zdrojov a zdravého cestovného ruchu. Ako všetky chránené územia v Bolívii sú obývané, ochrana prírody nie je možné proti vôli miestnych ľudí. Je potrebné, aby ich tradičné práva, existujúce hodnotové systémy a sociálne organizácie do úvahy. spoločnej správe

Comment Stream