Rafael Aghayev

Azerbaijan

Rafael Aghayev je zápasník WKF kumite. Je to najúspešnejší zápasník od roku 2007. Má 5.dan, 11 titulov majstra Európy a 4 tituly majstra sveta. Reprezentuje Azerbajdžan a   trénuje v klube Musado. Tento pretekár má 167 cm a jeho kategória je do 75kg.

Zápasy

Tento zápas bol v Belehrade v roku 2010. Boli to majstrovstvá sveta WKF. Jeho súper Matsuhisa použil nečakaný kop "skorpion" a tým zamotal celý zápas.

Open de Paris 2012. Zápasy Aghayeva až do finále. Toto je jedna z veľmi silných súťaží v karate.

Aghayev sa narodil 4- marca 1985 v meste Sumgayit. Jeho prvým trénerom bol Rafael Mummadov. S karate začal, keď mal sedem rokov. Momentálne sa pripravuje na Majstrovstvá sveta WKF, ktoré sa budú konať v Nemecku v meste Bremen. Majstrovstvá sveta sa konajú každé štyri roky a tento rok to budú to 22. majstrovstvá.

Azerbajdžan, dlhý tvar Azerbajdžanská republika, je ázijský štát, kedysi zväzová republika ZSSR. Na severe susedí s Gruzínskom (322 km) a Ruskom (284 km), na juhu s Iránom (611 km), na západe s Arménskom (787 km) a enklávou Nachičevan s Tureckom (9 km). Obmýva ho Kaspické more. Zo severu je ohraničený pásmami Kaukazu. Hlané mesto je Baku. Je to krajina bohatá na nerastné suroviny - mangán, železo, meď.Od 7. storočia Azerbajdžan ovládali Arabi, ktorí priniesli do krajiny Islam.

KARATE

Karate (jap. 空手 – karate) alebo karate dó (jap. 空手道 – karate dó) je bojové umenie pochádzajúce z japonského ostrova Okinawa. V športovom karate poznáme dve disciplíny - kata a kumite.

Comment Stream