Ako je to so športom na Slovensku ?

Na Slovensku existuje veľa športov, pričom najznámejšie sú tie, ktorých logá sú v obrázku a to teda basketbal, hokej a futbal. Tieto sú aj najviac preferované a ak sa chce človek venovať inému, menej známemu športu, tak má veľmi sťaženú situáciu. Častokrát si ťažko hľadá sponzorov, ktorí sa bijú len o veľké talenty (a tých je v posledných rokoch pomenej).
Úroveň športu na Slovensku každoročne upadá, čo viem aj z vlastných skúseností. Ako člen MŠK BO Holíč som toho prežil veľa. K tejto téme sa už vyjadril kamarát, takže nebudem kopírovať ale koho to zaujíma tak tu je odkaz.

Keď už spomínam basketbal, tak treba pripomenúť nedávnu udalosť z finále extraligy medzi Inter BA a BC Prievidza. Táto séria skončila trochu zvláštne, keď titul získal Inter po rozhodnutí disciplinárnej komisie.

http://sport.sme.sk/c/7198359/atraktivne-basketbalove-finale-ukoncilo-fiasko.html

Zaujímavosťou sú hlavný sponzori a názvy našej najvyššej hokejovej a po novom aj futbalovej ligy. Obe totiž sponzorujú stávkové kancelárie - Tipsport resp. Fortuna.
Každý ročník sa totiž odohrajú zápasy, v ktorých sa zrodia veľmi prekvapivé výsledky, na ktoré bol vypísaný vysoký kurz. Túto sezónu sa korupcia odhalila v Dunajskej Strede. Takéto kauzy teda úroveň slovenského športu určite nezdvihnú.

http://sport.sme.sk/c/6931684/odhalili-korupciu-v-slovenskej-corgon-lige-obvinili-sedem-futbalistov.html

Ďalším dôvodom prečo šport u nás upadá sú "typickí" slovenskí fanúšikovia, ich správanie a mentalita a hlavne návštevnosť na zápasoch.
Typickí preto lebo fandia a povzbudzujú len keď sa vyhráva. Pri prehre sú všetci "odborníkmi", ktorí vedia len kritizovať a nadávať. To môžeme vidieť aj teraz pri MS v hokeji v bieloruskom Minsku. Po prehratom zápase sú diskusné fóra plné už spomínaných, nadávajúcich "fanúšikov" ale akonáhle sa vyhrá tak všetci velebia náš tým.

Čo sa týka návštevnosti, tak tá neustále klesá.
Tu je návštevnosť z fut. ligy za posledné sezóny.
http://www.sportmanagement.sk/page/2/spravy/294/sprava/navstevnost-na-futbalovych-stadionoch-slovenska-neustale-klesa/

A keď už aj je trochu vyššia, napr. pri nejakom derby (ŠK Slovan BA - FC Spartak TT), tak veľa fanúšikov sa správa ako chuligáni. Naposledy bol toho príklad finále slovenského pohára v Myjave. Aj napriek bezpečnostným opatreniam sa podarilo chuligánom pobiť a vtrhnúť na ihrisko.

http://www.cas.sk/clanok/280214/nepokoje-pocas-finale-pohara-styria-zraneni-slovanisti-vtrhli-na-ihrisko.html

Počas LOH 2012 v Londýne redaktor počas živého vstupu v televízii pekne popísal situáciu v slovenskom športe.

Aj napriek všetkým týmto starostiam nás dokáže šport aj rozradostiť vďaka kolektívnym výkonom (MS 2012, kde se získali striebro) alebo individuálnym výkonom (zlato z posledných dvoch ZOH vďaka A. Kuzminovej v biatlone alebo každoročné víťazstvá P. Sagana v profesionálnom pelotóne).

Comment Stream