Praktika

Gertu Soosaar

Teatri prakti oli  tore 5 nädalat veedetud Rahvusooper Estoonia telgitaguseid tundma õppides.

Viie nädalaga  sai nii mõndagi tehtud.

Teatri õhkond erineb suurelt tavalisest kooli õhkonnast. See on lõõgastav ja andis juurde väga palju inspiratsiooni. Praktika käigus õppisin tundma uusi tekstiil materjale, õppisin rõivaste konstrueerimist täiesti teise nurga alt see  tähendab, et mul oli võimalus tooted alg detailideks lahti võtta ja vastavalt vajadusele detaile vahetada või uuendama.

Alustuseks anti mulle väikese mahulisi töid, parandasin vanu kleite millele oli  vaja anda värske välimus. Selle aja jooksul parandasin ma erinevatest materjaalidest kleite, kleidi pihtsasid ning meeste ja naiste rõivaid.

Kõike tähtsam töö mu enda jaoks oli kleidi piha disainimine ja valmis tegemine. See oli  praktikandile ainulaadne võimalus. Pühendasin  selle disainimisele väga pika aja, visualiseerisin oma nägemuse ja teostuse. Tulenevalt sellest kleidist sain inspiratsiooni uute kavandite ning erinevate joonistuste jaoks.

Teatris tehtud praktika oli meeldiv, seal valitseva õhkonna ja inimeste vaheliste suhete tõttu. Mul  tekis praktika juhendaja ja ülejäänud töötajatega väga hea suhe. Töö praktika näitas mulle millised on võimalused ja potensiaalid töö turul ja millises suunas tahan ma oma karjääriga minna.

See periood mõjus mu loomingule inspireerivalt mitme üksnes rõiva disaini suunalt vaid ka tarbe kuntsti poolel.

Inspiratsioon, mis sain praktikal olles

Comment Stream