Král všech sýrů

Malá Ayda šla hledat něco k jídlu. Ucítila nějaký zápach. Nebyl to úplně zápach, ale něco to přece bylo. Vůně nebo zápach nebo co to vlastně bylo (už se mi v tom nechce babrat...) ji vedla až k zelené krabičce s nápisem Sedlčanský Hermelín. To ale samozřejmě ona nevěděla. Pomalu se k té věci plížila. Jak to že se nehýbe. Hm? Hop skok a sýr byl její. Když s ním šla zpátky do jeskyně, tak potkala jednoho "člověka" ze své tlupy. Divně si ji prohlížel a očuchával ji. Ayda mu ale svůj poklad nedá! Ukáže ho až Velké matce. Matce se příliš nelíbil. Zacpávala si nosík. Nakonec ho k Aydině zděšení vyhodila ven.  Na sýr se slétly vrány. Neandrtálci je pochytali. Dvě zavřely do klecí z proutí a ostatní si dali k večeři. Matka prohlásila Hermelín za Boha. Dokonce podle něj pojmenovala i svůj rod.

Za nějaký čas neandrtálci zlenivěli. Zvířata lákali na hermelín a díky tomu si je mohli i ochočit. Uctívali ho jako Boha, měl i vlastní Svatostánek, kde mu dávali oběti. Ještě o nějaký čas později. Všichni neandrtálci chodili kolem hermelínu se zacpaným nosem. Byl už samou plísní skoro černý. A i zvířatům smrděl. Nakonec se ten chudák malá rozpadl. A s ním upadl i Rod Sedlčanských Hermelínovců. Už nedokázali ulovit ani vlastní myšlenku a sesbírat své zuby ze země ( pozn. aut. při kurdějích- nedostatek vitaminu C vypadávají zuby). Ale přesto Hermelínské náboženství přetrvává. U nás v rodině se dědí z generace na generaci.   A jak to že nám vydrží déle než těm neandrtálcům? No jeho svatostánek máme v lednici ( kvůli vám jsem ho na chvíli přesunula na sporák... Nezapomeňte jen kvůli vám!). A navíc ho za čas vyměníme. Pokud si myslíte, že je to svatokrádež tak teda né. Pravý Svatý Sedlčanský Hermelín totiž seshora řídí náš vesmír. A ten Hermelín u neandrtálců byl něco jako věrozvěst.

Jste také členy Hermelínské církve? Pokud ano tak jaké dáváte svému Hermelínu vitamíny či doplňky stravy? My Dologram. Případně co si myslíte, že neandrtálci udělali špatně? Stali byste se členy Hermelínské církve? Co si o ní myslíte?

První obrázek: Král všech Sýrů

Druhý obrázek: Přesunutý Svatostánek z lednice

Jak má vypadat správný Hermelínský Svatostánek?

Hermelín musí být na vyvýšené ploše, aby měl vše pod kontrolou.

Nechte mu tam taky ovoce. Hlavně s vitamínem C.

Nesmíte zapomenout na zeleninu.

Pak taky nějakou chuťovku(uherák, zmrzlina atd.).

Aby dlouho vydržel přidejte doplněk stravy např. Dologram ,Vobenzym nebo třeba obyčejný Acylpirin.