Dovolenka na Maldivách

O Maldivoch

Maldivy je štát tvorený z asi 1200 koralových ostrovov. Z toho asi 220 ostrovov je obývaných, ostatné nie sú vhodné na osídlenie. Najvyšší vrch štátu meria len 24 m n.m.. Tieto ostrovy sú synonymom pre raj na Zemi. Vyznačujú sa bohatou tropickou vegetáciou, krásnymi plážami s bielym pieskom a dokonale čistou vodou, v ktorej sa bez obáv môžete kúpať a potápať. Ak hľadáte dokonalú dovolenku, tak sú Maldivy sú pre vás tým dokonalým miestom pre vytúžený odpočinok.

Podnebie

Tropické s horúcim a vlhkým počasím. Obdobie dažďov trvá od polovice septembra do apríla, ale cestovateľ by nemal podceňovať počasie, pretože v tejto oblasti býva nevyspytateľné.

Cestovný doklad

Cestovný pas. Do krajiny nie je potrebné mať vízum.

Colné predpisy

Prísne zakázaný je dovoz a vývoz zbraní, pornografie, alkoholu a drog. Z krajiny je prísne zakázané vyvážať chránené druhov fauny a flóry, starožitnosti a koraly. Pri vstupe do krajiny je potrebné vyplniť registračný lístok s uvedením presnej adresy. Odporúčame vám aby ste si aktuálne colné predpisy zistili na internete, veľvyslanectve alebo na zastupiteľskom úrade.

Ubytovanie

Krajina má dobre rozvinutú ubytovaciu sieť. Miestne hotely sú veľmi dobre vybavené, ceny zaň sú však najvyššie v celej Ázii. Ceny sú vysoké vďaka celkovej hospodárskej závislosti na okolitých krajinách (všetky tovary sa väčšinou dovážajú). Hotely sú kategorizované do systému hviezdičiek. Spať môžete aj pod holým nebom, je to jeden z bežných a najlacnejších spôsobov ubytovania pre menej solventných turistov.

Doprava

Na ostrovoch si ani nemusíte požičiavať auto, pretože cesta peši po najväčšom z ostrovov Vám zaberie najviac hodinu. Dopravu medzi jednotlivými ostrovmi zabezpečujú pravidelné lodné linky, jachty a motorové člny, ktoré fungujú buď podľa cestovného poriadku, alebo si ju môžete prenajať. K preprave môžete použiť aj helikoptéru.

Potraviny

Miestna kuchyňa je naozaj exotická, v hoteloch dostanete naozaj všetko od francúzskej až po indickú kuchyňu. Medzi miestne špeciality, ktoré sú veľmi chutné, rozhodne patria grilované čerstvé morské úlovky. Pre našinca však môže byť miestna kuchyňa až moc pikantná. Odporúčame ochutnať veľmi chutné ovocné šťavy, punče a koktaily.

Zdravie

Dobrú zdravotnícku starostlivosť poskytujú predovšetkým súkromné zdravotnícke zariadenia. Sú však dosť drahé a dostupné len vo väčších mestách. Je nutné sa pred odchodom dobre poistiť. Náročnejšie zákroky sa však vykonávajú na Srí Lanke.

Životný štýl

Kedže územie štátu tvorí množstvo ostrovov, môžeme povedať, že sa tu stretáva množstvo kultúr a náboženstiev. Obyvatelia sú veľmi priateľskí a pohostinní. Na ostrovoch panuje dovolenková atmosféra.

Ostatné

Každá z destinácii na ostrove ponúka nepreberné množstvo možností na športové aktivity (vodné lyžovanie, windsurfing, plachtení, potápanie). Nudizmus je zakázaný.

Cena dovolenky ,cez dovolenkové spoločnosti, je od 1200€ do 4800€:

travel.sk, dovolenka.invia.sk, destinacie.sk, paradisetour.sk, reisen.sk atď.

Embudu Village

  • blízko pláže a iné...
  • wellness, masáže
  • surfing, potápanie a iné...

Služby

Termín: Št, 11.06.2015 - Ut, 16.06.2015

Dĺžka pobytu: 5 nocí

Ubytovanie: Dvojposteľová izba

Strava: Plná penzia

Typ izby: Doppelzimmer, Promo Room, Spartipp

Transfer: Transfer

....

Cena:

1. dospelý 966,-

2. dospelý 966,-

KONEČNÁ CENA 1932€.

Pri rezervácií cez internet, uvádzajú aj lety tam a späť.

Informácie: www.maldivy.sk, www.malyprinc.sk