lihavõtted

Ülestõusmispühad on kristluses liikuvad pühad, mis algavad esimese täiskuu pühapäevaga pärast kevadist pööripäeva. Pühad mälestavad Jeesus Kristuse surnust üles tõusmist pärast risti löömist. Ajaliselt langevad need kokku judaismi paasapühadega. Samale ajale jääb ka maausuliste kiigepüha ehk munapüha.

Paljudes riikides on ülestõusmispühad ka riigi püha, kuid selle pikkus erineb riigiti. Eestis on riigi pühaks kuulutatud vaid ülestõusmispühadele eelnev suur reede ja  ülestõusmispühade 1. püha. Mitmel pool Euroopas on riigipüha ka ülestõusmispühade 2. püha, kuid Riigikogus on sellekohased ettepanekud korduvalt tagasi lükatud põhjendusega, et Eestis on kirik ja riik lahus ning Eesti ei ole kristlik riik.

Nende pühade päeva arvutamisel  kasutavad katoliku ja õigeusu kirik sama reeglit, kuid kalendrite erinevusega seoses langevad need ikkagi mõnel aastal samale päevale, mõnel aastal aga erinevale. Näiteks 2012. aastal olid need vastavalt 8. ja 15. aprillil, 2011. aastal oli mõlemal 24. aprillil, 2013.aastal oli aga vastavalt 31. märtsil ja 5. mail.

Comment Stream

a year ago
0

Nii nunnu pilt!!! :)

a year ago
0

Lihavõtted on 1 sõna :)

a year ago
0

Palun lisa punktide järgi tühikud! (Näiteks 1. detsember, mitte 1.detsember.)

a year ago
0

Mega nunnu :o

a year ago
0

issand kui numpar pilt😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍

a year ago
0

Aww kui nunnu pilt 😸

a year ago
0

On jah nunnu pilt