SV. Andrejs

Autobiogrāfiskie Fakti:
Devīze:„Par ticību un uzticību”
1.Dzimis 1. gadsimta sākums
Betsaida.
2.Miris 1. gadsimta beigas.
Pēc kristīgās tradīcijas bija viens no apustuļiem un Svētā Pētera jaunākais brālis.Jāņa evaņģēlijs apgalvo, ka Andrejs iesākumā esot bijis Jāņa Kristītāja sekotājs. Apustuļu darbos Andrejs maz pieminēts. Cēzarejas Eisēbijs, atsaucoties uz Origēnu, apgalvo, ka Svētais Andrejs esot sludinājis Mazāzijā, Melnās jūras ziemeļu krastos, sasniedzot arī Kijevu. Pamatojoties uz tradīciju, Svētais Andrejs arī tiek uzskatīts par Konstantinopoles patriarhāta dibinātāju un pirmo bīskapu.Ārpus Bībeles Svētā Andreja dzīve aprakstīta arī apokrifiskajā darbā "Andreja darbi".Andrejs, kurš agrāk par citiem apustuļiem sāka sekot Kristum, saņēma pievārdu Pirmaicinātais. Viņš bija kopā ar Kristu visā Viņa kalpošanas periodā. Pēc Kunga Augšāmcelšanās apustulis Andrejs kopā ar citiem mācekļiem kļuva cienīgs satikties ar Viņu un bija klāt Eļļas kalnā, kad Kungs, visus svētījis, pacēlās Debesīs.Pēc atgriešanās Grieķijā pēdējā pilsētā, kurā apustulis Andrejs apmetās bija Patros (Patras) pilsētā, kas atradās pie Korintas līča.

Simboli, tRADīCIJAS Baznīcas liturģijā:
1.Svētā Andreja krusts.Apstiprināts 1698. gadā, bet apbalvot ar to sāka no 1699. gada. Laikā no 1699. gada līdz 1917. gadam Krievijā šis augstais apbalvojums tika piešķirts nedaudz vairāk kā tūkstotim cilvēku. Andreja Pirmsauktā ordenis kā augstākais Krievijas apbalvojums tika atjaunots 1998. gada 1. jūlijā.

Aizbildnis:
Sicīlija, Amalfi, Prūsija, jūrnieki, zvejnieki, jūras kājnieki, tauvu vijēji, dziedātāji un aktieri.

Glezna

Secinājumi:
Svētā Andreja relikvijas nodeva pāvesta Pija II rīcībā.Svētā Hieronīma rakstos apgalvots, ka Svētā Andreja relikvijas 357. gadā pēc imperatora Konstantija II pavēles tika pārnestas no Patrām uz Konstantinopoli.Piemiņas diena 30. novembris


Izmantotie Avoti kur ņēmu informāciju:
1.http://lv.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%93tais_Andrejs
2.http://www.eleison.lv/sveetie/viiri/apust/AndrejsP...
3.http://vesture.eu/index.php/Sv._Andreja_Pirmsaukt%...

Materiālu sagatavoja: Rēzeknes Katoļu vidusskolas 8.klases skolniece Rebeka Kārkliniece =)