Luhena (Vācija)

Neliela pilsēta, kas atrodas uz salas, septiņu ezeru krustpunktā Vācijas ziemeļos, Mēklenburgas ezeru un upju apgabalā, Brandenburgas federālās zemes robežās. Apkārtnes mežu un ūdenstilpņu resursu bagātība vēsturiski veicinājusi kokmateriālu pludināšanu pa ūdensceļiem līdz Berlīnei un Hamburgai. Arī šodien pilsētas tēls ir plostniecības tradīcija.

2008.gadā Luhena ieguva Starptautiskās Plostnieku pilsētas statusu. Ik gadu augusta pirmajā nedēļas nogalē Luhenas pilsētā norisinās Plostnieku svētki, kuru laikā noris braucieni ar plostu pilsētas apkārtnes ezeros un upju kanālos. Svētku tradīciju iedibinājusi biedrība „Luhenas Plostnieks” ar mērķi atdzīvināt senās plostnieku tradīcijas, kā arī veicināt tūristu piesaisti pilsētai. Trīs dienu garumā svētku apmeklētāji var izzināt plostnieku tradīcijas, gan vērojot biedrības vīrus sienam plostu, gan apmeklējot plostniecības muzeju, gan arī pašiem piedaloties plosta braucienā.

Luhenas pilsētā ir izveidots komplekss Plostniecības piedāvājums tūristiem. Privāts uzņēmums vasaras sezonā piedāvā nobraucienus ar plostu (10-100 cilvēki) un vēstures stāstījumu, kā arī piedāvā naktsmītnes brīvdienu mājā. Papildus iespējami braucieni ne tikai ar plostu, bet arī ar ūdens riteni, katamarāniem un kajakiem, kā arī kajaku apmācības iesācējiem. Tiek rīkoti arī muzikāli pasākumi uz plosta.

Alpu taures skaņas uz plosta

Ūdens ritenis

Get in Touch...