כפר הנוקדים - אוהלים בדואים

סביון לוין

בישראל, יש הרבה מקומות מיוחדים. כל שישראל היא מדינה קטנה, יש מקומות רבים לבקר. בכיתה, אנחנו למדנו על כמה [מקומות האלה. לדוגמא, "נא לגעת". "נא לגעת", הוא מיוחד כי יש לו בית קפה שכל אנשים עבודים הם חירש ומסעדה שכולם עובדים הם עיוורת. זה שונה ממקומות רבים אחרים. אחרי שחשבתי על עוד מקום מיוחד בישראל, חשבתי על אוהלים הבדואים ואת ההיסטוריה של בדואים.

האנשים בדואים יש היסטוריה ארוכה. בתקופה של לסה'נ, הבדואים חיו התפשטו סביב חץ האי ערב. יש בדואים שתי כתות: "ימן" ו"קואיס". בעבר, שתי הכיתות נלחמו במשך שנים רבות. עם אדמתם, בדואים גדלו יבולים ועשבי תיבול רבים ונסחרים עם דרום אפריקה. בדואים עברו הרבה. הם תמיד מחפשים את הקרקע הטובה ביותר כדי לגדל את הגידולים ועשבי תיבול וגם הם חיפשו חומר סחורות. אבל, ערכים גם היו מאוד חשובים להם.האנשים הבדואים היו מאוד דתיים והיו להוביל על ידי האדם המבוגר בדואים בחרו. בלסה'נ, הרבה בדואים המרה לנצרות ויהדות. רבים הפכו עבדים לרומאים. עד המאה השביעית, רוב בדואיות המרה לאיסלאם. מנהיגי שתי הכתות המשיכו להילחם, והבדואים כל מופרדים לאזורים שונים (הנקרא כיום סוריה, מצרים, ישראל, ועיראק). במאות התשע עשרה, אנשים מאנגליה הגיעו להסעודית. כשהם הגיעו ,התרבות של הבדואים השתנתה. במאות התשע עשרה , אנשים מאנגליה הגיעו להסעודית . כשהם הגיעו ,התרבות הבדואית השתנתה . בשנת 1930, ארץ של האנשים הבדואים חיו הוקם על ידי אמריקאים ואנשים מאנגליה. בדואים הפכו מודרניים יותר. בשנת 1950, בדואים רבים עזבו את המדבר וחיו בערים. התרבות האמיתית של הבדואים היא לא קיימת.

הבגדים המסורתיים של הבדואים מיוחדים. נשים וגברים לובשים בגדים אחרים. הנשים לובשות שמלה ארוכה שעוטפת את הגוף שלהם. השמלות הן כחולות ושחורות. הנשים לובשים בגדים צנועים ולכסות את פניהם. הנשים גם לענוד תכשיטים. הגברים גם ללבוש שמלות אבל הם לבנים והם לא לענוד תכשיטים. הצווארון של השמלה שלהם יש צבעים המייצגים את השבט שלהם.

היום, הבדואים בפני כמה בעיות. יש אנשים בדואים בעיה אחת גדולה. יש רק כמה בדואים מסורתיים היום. כולם ביחד, האוכלוסייה הבדואית היא 4 מיליון בני אדם. מתוך 4 מיליון, רק 5 אחוזים לחיות באופן מסורתי. קשה להבדואים ללמד את עולם התרבות שלהם בגלל שהם קבוצה קטנה. הבדואים יש כללים נוקשים. הבדואים גם ידועים להיות הטהור ביותר. הנשים צריכים להיות בבית ואי הרבה הזדמנויות ללמוד או לקבל חינוך. יש מקום מיוחד בישראל, כפר הנוקדים, שמלמד את התרבות הבדואית לאנשים לבקר.

כפר הנוקדים יש מקום כדאי לבקר. הכפר נוקדים זה בנוי להיראות כמו תרבות בדואית. יש אוהלים לישון ב, עגלות קטנות עם תכשיטים ומזון (אגוזים) לקנות, ורכיבה על גמלים. יש סיפור טוב על איך הכפר נוקדים נוצר. היה אדם שחי בערד. איש הזה ממש אוהבת הטבע. אחרי שביליתי זמן רב בטבע והמדבר, הוא נתקל באנשים בדואים. מהר מאוד, הוא התאהב באנשים בדואים והתרבות שלהם. אחרי שביליתי הרבה זמן עם הבדואים, האיש הזה למד את השפה, התרבות, ואת דרך החיים שלהם. האיש בחר ליצור כפר הנוקדים להראות לעולם מה הוא אירוח בדואי.

כאשר אתם מגיעים לכפר נוקדים, הבדואים מזמינים את האורחים לשבת בתוך אחד האוהלים. בתוך, בדואים נותן תה לאורחים שהם עשו עם עשבי התיבול שלהם. כאשר האורחים לשתות תה, הבדווי עושה קפה המיוחד שלהם. אחרי הקפה, הבדואים נותנים פתה לאורחים. הבא, בדואים מספרים את האורחים הסיפורים ההיסטוריה של הבדואים. הם משחקים מוסיקה עם התופים שלהם וכולם יושבים במעגל סביב המדורה. אחרי זה, האורחים יש להם אפשרויות רבות. הם יכולים להסתובב בארץ, לרכב על גמלים, או לערוך קניות בעגלות הקטנות. בלילה האורחים אוכלים ארוחת ערב מהבדואים. לאחר ארוחת ערב, יש יותר זמן להסתובב. כשאתם הולבים לישון, אתם לישון על הרצפה באוהל גדול.

לפני שני קיצים, נסעתי לישראל למכביה. באחד הימים, הלכנו לכפר נוקדים. בביקור שלי, אני ראיתי את התרבות של אנשים בדואים. זה היה מאוד מיוחד. כאשר אני ביקרתי הכפר נוקדים, הייתה להקה על במה. כל הלילה, הם ניגנו מוסיקה בזמן שאכלנו ארוחת ערב וערכנו קניות בעגלות הקטנות. כפר הנוקדים זה מקום מאוד מיוחד.


Works Cited

"Bedouin." - New World Encyclopedia. N.p., 6 Feb. 2014. Web. 01 Dec. 2014.

"Bedouin Traditional Clothing." Bedouin Traditional Clothing. N.p., 30 Jan. 2014. Web. 01 Dec. 2014. Gedida, El Manshia. "Bedouin Culture." Bedouin Culture. Bedawi, 2007. Web. 01 Dec. 2014.

"Kfar Hanokdim." Kfar Hanokdim. N.p., n.d. Web. 01 Dec. 2014.

Comment Stream