iOS

Vít Němec

iOS je operacní systém pro výrobky od Firmy Apple, jako je napríklad iPhone a iPad.

Nejvyspělejší operační systém na světe. Tuto větu jsem si přečetl na oficiálních webových stránkách  firmy apple, nejspíš je to další příspěvek do souboje Androidu a Applu.


Aplikace
Aplikace na iOS jsou skoro všechny placené. Na appstore ( Obchod pro vyrobky applu ) je asi 800 000 aplikací, bohužel, 750 000 je z nich placených. Těch dalších 50 000 aplikací je zdarma,.. ale ne tak docela. Zdarma v tom smyslu že si to stahnete zdarma, avšak pro hraní či aspoň nějakého požitu ze hry si musíte připlatit. Tomuto způsobu platky se říká mikrotransakce - mikročástky které se musí, či můžou dát do hry.

Aplikace v2.
Aplikace verze 2 a to proto, že jediné aplikace které můžete mít zdarma, jsou věstavěné aplikace... ale, na těchto aplikacích si moc neužijete. Jsou to mapy, game center, air play, itunes, appstore, zprávy, nastavení, fotoaparát atd.

Menší verdikt
Pokud si chcete koupit věc od Applu, tak si sáhnete hluboko do peněženky, vyrobek od applu není vůbec levný a ty aplikace je to stejné. Za hru dát 5 euro, což je v přepočtu 125 kč a dalších 15 000 za to aby jste si tu aplikaci stáhli a využivali  ( Je tím myšlena koupi výrobku od applu ) tak si myslím že to za to moc nestojí.Vít Němec

Comment Stream