British Family Trip to Slovakia

Milé Britské rodiny s deťmi. Sme veľmi radi, že ste sa rozhodli navštíviť Slovensko a jeho krásy. Pre Vás a Vaše deti bude pripravený bohatý program a určite zažijete množstvo dobrodružstiev vďaka nášmu sprievodcovi, ktorý hovorí plynule po anglicky a bude Vás sprevádzať po celý čas, ktorý strávite na Slovensku. Náš výlet sa začína 5.7.2014 a končí 15.7.2014. Máme tu pre Vás pár tipov, aké veci by ste si mali zobrať.

-pršiplášť, pevnú obuv, papuče, žabky, plavky, uterák, spodnú bielizeň, tepláky, volné tričká, kraťasy, mikinu (v prípade búrok prechodnú bundu), 1 alebo 2 páry riflí. Je potrebné si zobrať minimálne cca 320€.

Doprava

5.7.2014 Odlet z Londýna letiska Heathrow o 10.45. Predpokladaný príchod na Slovensko je o 13.00. Náš sprievodca spolu s minibusom Vás bude čakať na letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. Po celú dobu pobytu budete cestovať minibusom spolu s naším sprievodcom. Odjazd domov je 15.7.2014 o 9.55 z letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave.

Program

Po príjazde do Bratislavy Vás čaká vrelé privítanie a o 14.30 je pre Vás pripravený obed v reštaurácii na moste SNP v tzv. ufe. Po obede sa presunieme do Hostela Blues kde budete ubytovaní. Po ubytovaní sa presunieme mestskou hromadnou dopravou na prehliadku Bratislavského Hradu. Po skončení prehliadky o cca asi 17.35 sa presunieme do Jaskyne Hríb. Po skončení prehliadky o cca 18.50 sa presunieme na večeru do Hostela Blues a potom nasleduje voľný program.

Na druhý deň ráno sú pripravené výdatné raňajky v Hosteli. Po raňajkách sa aj so sprievodcom presunieme na návštevu Hrušovského hradu. Po návšteve a prehliadke hradu sa presunieme na obed do Boccaccio Pizzérie a Reštaurácie. Po obede o cca 14.45 sa presunieme cca 100km ďalej do Čachtíc na návštevu Čachtického hradu. Príchod na Čachtický Hrad bude asi cca o 16.00. Prehliadka hradu potrvá cca do 17.15. Potom sa presunieme a ubytujeme v ubytovacom zariadení Palatín. 30 metrov od ubytovania sa nachádza reštaurácia kam pôjdeme na večeru. Po večery má každý voľný program.

V tretí deň po raňajkách sa presunieme do Aquaparku Senec kde strávime 3 hodiny. Po návšteve Aquaparku sa presunieme na obed do Koliby, ktorá sa nachádza pri Slnečných jazerách. Asi okolo 15.30 sa presunieme do Tureckého domu, ktorý sa nachádza na Mierovom námestí. Po prehliadke Tureckého domu sa presunieme do Motela Senec. V moteli bude večera a potom voľný program.

V štvrtý deň sa po raňajkách presunieme do Liptovského Mikuláša. Cesta bude trvať cca 3 hodiny a 15 minút. Potom sa ubytujeme v Penzióne Abahaus. Obchod je vzdialený 500 metrov od penziónu a je k dispozícii spoločná kuchyňa. Po obede sa presunieme do Tatranského Národného Parku, kde strávime zvyšok dňa.

V piaty deň sa po raňajkách presunieme z Liptovského Mikuláša do Poľany, čo je chránená krajinná oblasť. Prehliadka po Poľane bude trvať asi okolo 2-3 hodín čiže by bolo lepšie zobrať si zo sebou nejaké malé občerstvenie. Potom sa presunieme späť do Penziónu Abahaus, v obchode si nakúpime suroviny a v podvečerných hodinách sa začne grilovačka so živou hudbou.

V šiesty deň sa po raňajkách presunieme do Aquaparku Tatralandia a tu strávime celý deň, pretože celodenný vstup je veľmi výhodný. Môžeme sa tu občerstviť a v podvečer sa presunieme naspäť do Penziónu Abahaus kde pre nás bude pripravená večera formou švédskych stolov.

V siedmy deň sa z Liptovského Mikuláša presunieme do Slovenského národného parku Slovenský Raj kde navštívime Kaňon Bieleho potoka a Kláštorskú roklinu. Ďalej bude prehliadka prírody Slovenského Raja a odtiaľto sa presunieme do Národného Parku Muránska planina. Bolo by vhodné zobrat si so sebou nejaké občerstvenie. Po prehliadke parku sa presunieme do Privátu v Revúcej. Po ubytovaní sa presunieme na večeru do Pizzerie Bátori.

V ôsmy deň sa z Revúcej presunieme do Poľska a navštívime koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau, ktorý je svetové dedičstvo UNESCO alebo po ceste na benzínke. Je potrebné si na cestu zbaliť občerstvenie, ktoré je možné zakúpiť v Revúcej. V okolí koncentračného tábora sa nachádzajú bufety a reštaurácie kde sa môžete občerstviť. Cesta do tábora bude trvať asi 4 hodiny. V tábore strávime cca 3 až 4,5 hodiny a vo večerných hodinách sa vrátime naspäť do Revúcej.

V deviaty deň sa po raňajkách z Revúcej presunieme do Žehry kde navštívime Spišský Hrad. Po prehliadke hradu presunieme do dedinky Čičmany, kde nás privítajú obyvatelia v tradičných krojoch a poobzeráme si tradičné maľované domčeky typické pre túto dedinku. Po prehliadke sa presunieme do Bratislavy do Hostela Blues a dáme si večeru. Po večery by si každí mal zbaliť svoje veci

V desiaty a posledný deň nášho výletu je budíček o 7.30 naraňajkujeme sa a následne presunieme na letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. Odlet je o 9.55 čiže bude potrebné byť už o 8.30 na letisku.

Toto je náš plán na obdobie od 5.7.2014 do 15.7.2014. Ak budú akékoľvek výhrady voči plánu môžeme ich s radosťou pozmeniť. Tešíme sa na Vašu návštevu Slovenska. S pozdravom Brigita Šimková, Klaudia Jarošová, Jana Travel Agency.

Comment Stream