Audi A5

Coupé, 3-dverové, hliníkové disky, tempomat, parkovací asistent, Palubný počítac, interiér, klimatizácia, elektrické zrkadlá, autorádio, ESP, airbagy, xenónové reflektory, 120 kW

Bolo len otázkou času, kedy sa Audi zapojí do deja v triede módnych viacdverových kupé. No aby neliezlo do rybníka Mercedesu CLS či novučičkému BMW 5 GT, postavilo svoje kupé A5 Sportback na platforme strednej triedy, teda o stupienok nižšie.


Vybavením Audi A5 Sportback nijako zvlášť nevybočuje zo štandardov strednej triedy. Nájdete tu šesť airbagov, automatickú klimatizáciu, kožou potiahnutý volant a hlavicu radiacej páky, výkonnú audiosústavu, elektrický balík na okná a zrkadlá či hliníkové dekorácie a velúrové koberčeky. Všetky ďalšie pôžitky sú však už len súčasťou zoznamu príplatkového vybavenia. A ten je nekonečný. Ak sa neudržíte, môžete pokojne zvýšiť cenu aj o 20 000 eur.

Exteriér

Hoci nesie nové kupé z Ingolstadtu názov A5, v skutočnosti má bližšie k modelovému radu Audi A4. Prezrádza to nielen identický rázvor náprav, ktorý je o päť centimetrov dlhší v porovnaní s A4, ale aj príbuzná celková dĺžka 4711 mm, ktorou dominuje Sportback nad kupé A5 takmer o deväť centimetrov. Športové gény modelového radu A5 mu však spoľahlivo zaručuje efektná splývavá silueta strechy znížená o 36 mm, zvlnená línia pontónu prevzatá z krátkej Á-päťky a vzácne sa vyskytujúce bezrámové okná.

Ja som si preto vybral toto auto lebo je výhodne,pekné a hlavne rýchle. Môjmu kamarátovi sa páči a to ma inšpirovalo k tomuto časopisu. Po jednej stránke som ho chcel prekvapiť ale aspoň som nemusel dlho rozmýšlať nad tým o čom mám robiť časopis. Ale hlavne aj mňa toto auto zaujalo. Je vhodné pre rodinu. Na tretej fotografii si môžete všimnúť dokonalé spracovanie rodinného auta so športovým.

Comment Stream