הקרינה במוסדות החינוך בישראל

מוסדות החינוך בישראל אמורים להיות כמו מין "מקלט" של התלמידים כנגד הקרינה המסוכנת שנמצאת איתם בכל ימות השבוע. אך כנראה ש"המקלט" כבר לא מקלט והוא נהפך לעוד מקור לסכנת החשיפה לקרינה.

בשנה האחרונה ערכו נציגי המשרד להגנת הסביבה בדיקות ביותר מ-100 מוסדות חינוך, על מנת לבחון האם קרינת החשמל במקום עומדת בתקן - וגילו נתונים מטרידים: ב-43% מהמקרים נמצאה קרינה חריגה שאליה נחשפו ילדים.

גן הילדים "תפוז" בפרדס חנה לדוגמא, קבעו אנשי המשרד כי יש להרחיק באופן מידי את הילדים למרחק של 2.5-4 מטרים מהגדר החיצונית של הגן. בגן הילדים "שקמה" בערד הומלץ להרחיק את הילדים מפינת הבובות או למגן אותה, ואילו את גן ילדים יסודות התורה בקריית ביאליק הוחלט לסגור לאלתר.

גם בבתי ספר התגלו ממצאים מטרידים - בבית הספר הדמוקרטי שבהוד השרון התברר כי באחת הכיתות יש להימנע מחשיפה ממושכת לאחד מקירות המבנה, בעוד שבבית ספר בן-גוריון באופקים הומלץ להרחיק מורות ותלמידים מחדר המורים או למגן אותו. בבית הספר רמות בבאר שבע הוחלט להרחיק תלמידים או למגן שתי כיתות בהן לומדים תלמידים משכבות ב' ו-ו'.

לסיכום, במוסדות החינוך כבר אי אפשר להסתובב בלי חשש לקרינה. עד שלא נקבל פתרונות או הסדרים קבועים לגבי הבעיה הנ"ל, תלמידי ישראל לא יוכלו להסתובב חופשי בלי דאגות.

כמו שאפשר לראות בקישור, בבדיקתם הראשונית, בתי הספר בראשון לציון היו ברובם בעלי רמת קרינה חריגה המותר בדרך כלל בהרבה.

Comment Stream