מנחם בגין

ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל
בית הספר: ספיר ישוב: לוד
1992-1913
 שם חבר הקבוצה: דניאל נפוסי ,משה חי

בחרתי במנחם בגין מכיוון ש

אני מתגורר בעיר שבה ישנו רחוב על שם מנחם בגין ולכן חשבתי שיהיה חשוב והכרחי שארחיב את הידע שלי אודות . אישיות זו ואדע יותר על השפעתו על תולדות מדינתנו

קורות חייו

מנחם בגין נולד ב 16 באוגוסט 1913, בברסט ליטובסק, רוסיה . מנחם בגין היה בנם השלישי של חסיה לבית קוסובסקי וזאב-דוב. ברסט ליטובסק ידועה עם האישים היהודים שחיו שם כמו מנחם בגין, הרב איסר יהודה אונטרמן והשושלת הרבנית לבית סולובייצ'יק . כילד בתחילת דרכו מנם בגין למד תורה ("חדר"), ואחרי שנה עבר ל"תחכמוני", בית ספר עברי-דתי. בהמשך למד בגימנסיה הממשלתית והמשיך ללמוד באוניברסיטת ורשה בפקולטה למשפטים. בזמן לימודיו התפרנס מהוראת שיעורים פרטיים. בהיותו בן שנה, נאלצה משפחתו לנטוש את ביתה והיא עברה לנדוד בין כפרים במזרח פולין. בהיותו בן 16, לאחר ששמע נאום של המנהיג הציוני זאב ז'בוטינסקי והתלהב ממנו, הצטרף לתנועת בית"ר, לימים תנועת החרות ולאחר מכן תנועת הליכוד. בשנת 1942 הוא הגיע לארץ . מנחם בגין היה ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל.

תרומתו של מנחם בגין למדינת ישראל

אחד ממעשיו הזכורים ביותר של בגין הוא חתימת הסכם השלום בין ישראל למצרים שהיה ההסכם הראשון שנחתם בין ישראל ובין מדינה ערבית שכנה .

ב1948 - עם קום המדינה הקים את תנועת החירות. תנועתו הייתה באופוזיציה.

בארבע השנים שבהן פיקד בגין על אצ"ל ביצע הארגון קרוב ל-300 פעולות אשר כללו התנגחות בשלטון  הבריטי.

תפקידים בולטים

.בגין היה מפקד האצ"ל, מנהיג תנועת חירות אשר הוקמה ב1948, מקים מפלגת הליכוד

. בבחירות של 1977 נבחר בגין לראש ממשלת ישראל השישי, בחירה זו הייתה למהפך פוליטי במדינה.

. ב1979-בגין חתם על הסכם שלום עם מצרים וזכה בפרס נובל לשלום