Splinter cell

blacklist

U každého pokračovania sa opakuje to isté - tradicionalisti volajú po istotách familiarity, konzervatívci odmietajú akceptovať inovácie a progresívna skupina zase širokou náručou víta evolúciu archaických prvkov. Ubisoft sa v Splinter Cell Blacklist snaží vyjsť v ústrety každému. Modernizácia stealth žánru stojí vychádza z poloautomatizovanej techniky Mark and Execute z predošlého dielu Splinter Cell Conviction, no nie je to iba mechanika označovania cieľov a ich likvidácia v efektnej spomalovačke odpálenej jedným ťuknutím do spúšte zbrane, ale aj dynamika celej hry a predovšetkým zvolené tempo, ktoré vychádza v ústrety rovno trom typom hráčov.

Splinter Cell Blacklist sa odmieta uspokojiť iba s jediným riešením krízových situácií, kombinuje a umožňuje improvizovať do takej miery, kam vás pustí výzbroj a upgrady obleku Sama Fishera. Prispôsobivosť je jednou z predností a súčasne aj hlavným dôvodom, prečo zvyšovať obtiažnosť a prechádzať misie bez toho, aby si vás stráže všimli alebo ich v tichosti jednu po druhej eliminovať. Podobne ako v Conviction hra postup boduje, sleduje každý krok a nakoniec aj vyhodnocuje, ku ktorému hernému štýlu máte najbližšie - či je to čistá akcia (Assault), stealth (Ghost) alebo agresívna kombinácia oboch .

Preferovanie jedného štýlu vedie k vyšším finančným odmenám, ako aj plneniu špecifických mini úloh previazaných na používanie hračiek , zbraní alebo činností - zničenie svetelných zdrojov, útok z vrchu, či tichá eliminácia. Kráľovskou disciplínou je zvládnutie misie bez toho, aby ste vyvolali podozrenie a nikoho sa ani len nedotkli. Znovuhrateľnosť zvyšujú aj bonusové úlohy s hackovaním počítačov či zajatím hľadaných zločincov.

Comment Stream