בנימין בן אליעזר

בנימין בן אליעזר הוא פוליטיקאי ישראלי, שהיה קצין בצה"ל בדרגת תת אלוף,חבר הכנסת מטעם מפלגת העבודה, יושב ראש המפלגה ושר בממשלות ישראל

תרומתו לעיר מודיעין- מתוך מה שכתב

אתמול, בדיוק לפני 20 שנה, 14.12.93, הנחתי בתפקידי כשר הבינוי והשיכון, ביחד עם ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין, את אבן הפינה לעיר מודיעין. אני זוכר היטב את היום בו נכנסתי למשרדו של רבין, כאשר מצוקת הדיור בישראל היתה בשיאה (תקופת העלייה ההמונית מברה"מ). אמרתי לרבין שאני רוצה לתכנן עיר חדשה בין ירושלים לתל אביב, עיר חזקה שתהפוך לביתם של עשרות אלפי משפחות. הייתה זו הפעם הראשונה שבה המדינה מתכננת מהיסוד ומקימה עיר חדשה בישראל. קראנו לה בזמנו עיר העתיד של ישראל. החזון היה שאפתני, ולמען האמת, אף אחד לא האמין בו - לא פקידי האוצר, ולא שרי הממשלה האחרים. "פואד אתה הוזה" אמר לי אחד השרים שלא אזכיר כאן את שמו. רה"מ רבין ,אשר היה איש חזון ועשייה האמין, ופרויקט מודיעין יצא לדרך.
בניית עיר חדשה איננה עניין פשוט והיא לוותה בחששות ובדאגות. לאחר עשרים שנה אני שמח ומתרגש לראות את העיר פורחת, את התכנון שנראה בכל צעד ושעל בעיר, את ההפרדה בין אזור תעשייה משגשג לבין אזור מגורים שקט וירוק, ואת הרכבת שמחברת את העיר לתל אביב ולנמל התעופה ובעתיד גם תחבר אותה לירושלים.

אני גאה לראות אחרי עשרים שנה איך חזון הפך למציאות. מודיעין היא כיום עיר מצוינת ובית אמיתי למשפחות. תושבי מודיעין והנהגת העיר הנוכחית היא גאווה לכל ישראל ואני צופה לעיר, ולתושביה, אף עתיד ורוד עוד יותר.

תאיר מימוני, יובל ספקטור