Najväčšie hudobné festivaly
v Európe

O chvíľu je to tu. Čas festivalov a zábavy. Festival je miesto, kde si človek môže oddýchnuť od všetkých problémov ,,tam vonku“, kde môže byť voľný, stretnúť sa s kamarátmi, či spoznávať nových ľudí, kde je pohoda, slnko a skvelá nálada. Ale hlavne dobrá hudba, a PIVO!

Keďže Európa je veľká a je tu veľa festivalov, každému príde niečo iné najlepšie. Pre mňa to budú asi tieto.

ROSKILDE FESTIVAL

Koná sa v Dánsku. Jet o najväčší festival v severnej Európe. Tento festival je konaný už od roku 1971. Usporiadava to nezisková organizácia The Roskilde Charity pozostávajúca z 50 zamestnancov, na plný úväzok, a tisíce dobrovoľníkov ( počas festivalu je ich počet viac ako 32 000). Slávny je aj vďaka organizovanému behu nahých.

Sziget

Festival, ktorý trvá viac ako 5 dní je obrovským multižánrovým podujatím, ktorý každoročne navštevujú hudobní fanúšikovia z celého sveta. Je veľmi dobre dostupný pre Slovákov, pretože sa koná na „ostrove slobody“ uprostred neďalekej Budapešti.

T in the park

Koná sa v Škótsku v Balade. Trvá 3 dni a navštívi ho priemerne každá rok okolo 250 000 návštevníkov. Trvá od 11-13 júla. Tento rok tam vystúpia hviezdy ako napr. Arctic Monkeys, Ed Sheeran, Bastille, Imagine Dragons a mnoho ďaľších.

Outlook festival launch party

Najväčší európsky festival bass music a soundsystemovej kultúry v podaní najznámejších a najvýznamnejších svetových producentoch a DJ špičky. Koná sa to na opustenej pevnosti, cez deň je párty na plážach a lodiach a v noci. Je to 1.-4. septembra na pevnosti Fort Punta Christo v Pule v neďalekom Chorvátsku.

Glastonbury

Najslávnejší hudobný festival na svete, ktorý sa každý rok vypredá v priebehu niekoľkých desiatok minút, aj napriek tomu, že každý rok sa dohráva v daždi a blate v Piltone vo Veľkej  Británii. Vznik tohto festivalu ovplyvnila éra hippies. Prvý rok na ňom bolo 1500 ľudí a teraz je to najväčší festival leta.

Bažant Pohoda

Hudobný festival Pohoda s návštevnosťou 30.000 ľudí je najväčší na Slovensku a je pevnou súčasťou siete veľkých európskych hudobných festivalov. 18. ročník sa bude konať 10. - 12.7. 2014 na letisku v Trenčíne.

Rock Werchter

Belgický festival, ktorý má každoročne line-up zaplnený obrovskými hudobnými hviezdami. Patrí medzi najväčšie festivaly v Európe. Chodí sem približne 80 000 ľudí.

Comment Stream