Na co to je?

Je horký letní den a já zase nevím co dělat, všude samí dinousauři, strašně se jich bojím! Ani do lesa už radši nechodím, ale dneska asi půjdu, protože se jinak unudím k smrti.

Křup! Sakra, šlápl jsem do ptačí práce. Radši to vezmu domů a něco z toho vytvořím. Jdu, jdu a po cestě narazím na strom. Au, to byla ráno až jsem spadl na zem. Ááá, co to je za podivnou věc tamhle na tom stromě? Asi pro ni vylezu!  Co to je? Radši to vezmu domů a ptačí práci taky.

První se pustím do ptačí práce, co bych z toho tak mohl udělat? Už vím, pleťovou masku! A teď se kouknu na ten podivný přístroj s oblouky. Už na to koukám hodiny a netuším co to je! Šáhnu na ten oblouk a on se najednou otočil? Je to je krásný studený vítr. Ale určitě to nebude jen na tohle!

Zkoumám to už 14 dní a asi to už na nic nebude. Co to je tady vepředu? Nějaký dvě dlouhé tyčky. Asi si na to pověsím prádlo. Je to moc užitečná věc! Ale co je tohle? To je nějaké sedátko? Sednu si na to a odstrčím se nohama. Jééé ono to jede. Zavolám na kamarády: Hukačukabra, pojďte sem! A jezdíme!! Au, spadl jsem na zem. Radši si na to dám vyrobenou pleťovou masku.

Už je to dobrý. Zase si půjdu zajezdit na té nové věci. Už nevím co sní mám dělat, tak to podivnou obruč dám radši kamarádovi. Bude se mi po ní stýskat, ale už na to nebudu mít moc času, protože půjdu prozkoumat různé okolí. Kam nikdo nechodí!