Želvy

Suchozemské

Zajímavosti

Želvy rostou poměrně Rychle. Hodně rostou především když jim dáváme maso nebo jsou ve velký bedně (želví krunýř má možnost se pořád zvětšovat). Želvy jsou dlouhověké. Můžou se dožít lehce 80 let, při dobré péči ještě mnohem více. Kolik let teda u želvy znamená, že je stará? To se liší u jednotlivých druhů. Naše Evropské želvy se můžou dožít až 120 nebo 130 let, ale menší druhy,, jen "40-60 let. Rozhodně ale neplatí, ze čím menší želva, tím nižší věk. Želva Karolínská může mít i 150 let. U želv obřích je nejvyšší věk, díky rytinám na krunýři lze odhadnut na 200 let.

Vodní Želvy

Zajímavosti

Základní poznatky o chovu vodních želv

Želvárium

Základem je mít dostatečně velké želvárium. Želvárium je kombinace Akvária / terária, tzn. Část zabírá voda a část souš. Každá vodní želva potřebuje Prostor. Čím více jedinců, tím větší prostor musejí mít, to platí jak o vodě, tak o souši. Pro jednoho dospělého Obyvatele postačí prostor o velikosti zhruba 70x40x30 cm, pro více želv úměrně většího. Také záleží jaký druh Vodní želvy máte kolik cm dorůstá. Souš neboli ostrůvek by měl být tak velký, aby se na něj všechny želvy pohodlně vešly, bez toho, aby musely lézt přes sebe.

To ale není vše musí se ještě například: Výška hladiny, Dekorace, Teplota vody, Osvětlení, Výměna vody, Filtrace, Umístění želvária, Převážení želvy a Zimování.

Kostra Želvy
Vodní

Kostra Želvy
Suchozemské

Comment Stream