Maribora (Slovēnija)

Dravas upe

Slovēnijas otra lielākā pilsēta atrodas valsts ziemeļaustrumos pie Austrijas robežas Dravas upes krastos. Mariborā aug vecākais vīnkoks pasaulē (tas ir vairāk kā 400 gadu vecs).

Kopš 2012.gada septembra Maribora ir lielākā Eiropas Starptautiskā Plostnieku pilsēta. Par godu šim jaunajam statusam Mariborā tika atklāts Plostniecības muzejs.

Ik gadu šajā Slovēnijas pilsētā norisinās pasākums - Plostnieku kristīšana. Tiek sasiets plosts, uz kura svētku laikā norisinās atraktīva mūzikas un folkloras programma, kā arī pasākuma viesi tiek cienāti ar ēdieniem un dzērieniem plostnieku manierē. Vecākie biedrības plostnieki tradicionālā rituālā iesvētī jaunos biedrības locekļus. Šis pasākums ir veidots kā unikāls piedāvājums pilsētas tūristiem. Pasākuma maksa vienai personai it 15 EUR. Biļetes var iegādāties stundu pirms plosta atiešanas no krasta. Plostnieku kristīšana jeb plosta braucieni norisinās vairākas reizes jūlija un augusta mēnešos. Pasākumu cikls ir daļa no Dravas upes svētkiem, kas noslēdzas septembrī ar divu dienu ilgu svētku programmu, kuras laikā norisinās dažādas aktivitātes gan uz upes, gan upes krastā.

Dravas upē plosti tika pludināti jau kopš 1280.gada. Maribora bija plostu ostas pilsēta, kurā tika izveidotas speciālas plostu piestātnes. Plostnieki šeit apstājās, lai iegādātos pārtikas krājumus tālākam ceļam, kas veda līdz Belgradai.

Mariboras plostu osta